Make your own free website on Tripod.com


Blackwater and Dengie Youth Football League

Blackwater and Dengie
Youth Football League

Under 8's
Blackwater/Dengie/Crouch

Cup Final Results

Sunday 2nd April 2000 - Witham Town F.C.

U11's  Division 2 League Cup Final
Boreham - 4  v/s  6 - Hatfield Peverel

U12's Division 2 League Cup Final
Burnham Ramblers - 4  v/s  1 - Woodham Athletic

U13's Division 1 League Cup Final
Broomfield - 6  v/s  3 - Three Rivers

Sunday 9th April 2000 - Burnham Ramblers F.C.

Under 11's Division 1 League Cup Final
Fennlands United - 2  v/s  5 - Three Rivers

Under 13's Division 2 League Cup Final
Mayland Youth - 4  v/s  2 - North Essex Wanderers

Under 14's K.O. Cup Final
Burnham Ramblers - 4  v/s  5 - White Notley  aet, F/T 3-3

Sunday 16th April 2000 - Witham Town F.C.

U11's K.O. Cup Final
Fennlands United - 6  v/s  2 - Hatfield Peverel

U12's Division 1 League Cup Final
Dunmow Rhodes - 2  v/s  3 - Latchingdon Magpies

Sunday 30th April 2000 - Burnham Ramblers F.C.

U9's Blackwater League Cup Final
Maldon Saints Lions - 2  v/s  1 - Valley Green Lions

U9's Dengie League Cup Final
Fennlands Leopards - 3  v/s  0 - Heybridge Vipers

U10's Blackwater League Cup Final
Dunmow Rhodes Lions - 2  v/s  3 - Maldon Saints Lions


Sunday 7th May 2000 - Burnham Ramblers F.C.

U9's Crouch League Cup Final
Feering Falcons - 1  v/s  3 - Hatfield Peverel

U10's Dengie League Cup Final
White Notley - 3  v/s  0 - Valley Green Bears

U10's Crouch League Cup Final
Three Rivers Jaguars - 2  v/s  1 - Silver End


Sunday 14th May 2000 - Maldon Town F.C.

Under 12's K.O. Cup Final
Hatfield Peverel - 3  v/s  1 - Dunmow Rhodes

Under 13's K.O. Cup Final
Broomfield - 4  v/s  2 - Three Rivers

Under 14's Div 1 League Cup Final
Burnham Ramblers - 1  v/s  3 - White Notley

Sunday 21st May 2000 - Burnham Ramblers F.C.

Under 11's Mark Watkins Memorial Cup Final
Fennlands United - 2  v/s  3 - Three Rivers

Under 11's Millennium Cup Final
Coggeshall Town - 0  v/s  5 - Maldon Saints

Under 12's Millennium Cup Final
Dunmow Rhodes - 6  v/s  5 - Maldon Town Pumas


Under 13's Mark Watkins Memorial Cup Final
Broomfield - 3  v/s  1 - Valley Green Hotspurs

Under 13's Millennium Cup Final
Burnham Ramblers - 7  v/s  1 - Scarlett Youth

Under 9's
Blackwater/Dengie/Crouch

Under 10's
Blackwater/Dengie/Crouch

Under 11's
Division 1/Division 2

Under 12's
Division 1/Division 2

Under 13's
Division 1/Division2

Under 14's
Division 1

Under 15's
Division 1

Under 16's
Division 1

All Age Groups
Outside Cup Results/Fixtures

All Age Groups
Outside Cup Results/Fixtures

All Age Groups
League Cup Divisions

To contact us:

Blackwater and Dengie
Youth Football League

Email: martinleno@yahoo.com