Pagrindinis -> Straipsnis

 Užvažiavimas ant aukšto borto
Važiuojant prie aukšto borto reikia įjungti lengvesnią pavarą, tada pristabdyti kiek galima daugiau ir tada vienu metu dviratį kelti į viršų ir minti pedalus. Tokiu būdu ne tik rankomis iškeli dviračio priekį aukštyn, bet ir mindamas stumteli dviratį, todėl lengviau kyla priekis. Kai dviračio priekinis ratas jau užvažiavo ant borto, toliau mindamas, perkelk svorio centrą į priekį, taip padėsi galiniui ratui legviau užvažiuoti ant borto.

 Važiavimas į statų kalną
Važiuojant į statų kalną būtina išlaikyti ratų sukibimą su žeme. Geriausia tai padaryti skirstant kūno svorį priekiniui ir galiniui ratui. Jeigu kyla priekinis ratas, reikia pritraukti kūną arčiau priekio, bet nereikia persistengti, nes galas gali likti be sukibimo, kadangi netenka sunkio jėgos, kuri spaudžią jį prie grunto, galinis ratas prasisuks ir dviratis sustos. Geriausia balansuoti minant atsistojus.

 Stabdymas
Ant kiekvieno kampo žmonės pataria, nebandyk stabdyti priekiniu stabdžiu. Tada kam jis iš viso reikalingas? Iš savo praktikos žinau, kad priekinį stabdį galima naudoti labai dažnai. Kai važiuoji dideliu greičiu ir reikia kuo skubiau sustoti (pvz. ant kelio stovi graži panelė, kurios nesinorėtų partrenkti) spausk abi stabdžių rankenėles, jeigu važiuoji tiesiai, galinių stabdžių rankenėlę spausk kad tik neužsiblokuotų galinis ratas, o priekinio stabdžio rankenėle gali spausti šiek tiek silpniau arba tokia pačia jėga kaip ir galinį. Pagrindinė taisyklė: kai tiesiog nori sustoti, nepersverk kūno į priekį, nes tada atsiranda galimybė, kad greičiau ims slysti galinis ratas arba pakils dviračio galas.

Tiesiojoje galima stabdyti tik priekiniu stabdžiu, tada patarčiau laikyti vairą tiesiai ir nepersisverti į priekį.

Jei važiuojant nuo kalno reikia stabdyti, priekinių stabdžių rankenėlę reikia spausti per pus silpniau nei galinių stabdžių. Žinoma, jei greitis nedidelis galima stipriau.

Stabdymas užblokavus galinį ratą nėra pats efektyviausias būdas sustoti, nes ratas čiuožia ir pararandi galimybę manevruoti dviratį. Be to tolygiai paskirstant stabdymo jėgą kai ratas sukasi, galima sustoti greičiau. 

Posūkiuose, ypač greituose, stabdyti nepatariu, nes ratai posūkiuose ne optimaliai sukimba su kelio paviršiumi ir stabdant gali labai greitai užsiblokuoti. Posūkyje legvai užsiblokuoja priekinis ratas, o tada galima įvairiais skausmingais būdais nusileisti ant žemės. Geriausia yra stabdyti prieš posūkį.

 

Su pagarba 00096