Főoldal

CSAPATAINK

Szurkolócsoportunk legfőképpen a GYŐRI ETO FC labdarúgócsapatot támogatja, ugyanakkor nem feledkezünk meg a város két másik első osztályú csapatáról, a GRABOPLAST ETO női, illetve a GARDÉNIA ETO férfi kézilabdázóiról sem. A GYŐRI ETO FC jogelődje 1904-ben alakult, majd sok sikereses és kevésbé sikeres időszak után stabilizálta a helyet a labdarúgás első osztályában. 1963-ban érkezett először a csúcsra mikor nem mindennapi izgalmak közepette nyerte el a bajnoki címet az örök rivális Ferencváros elől. Ezt a sikert még nagyobb sikersorozat követte, ugyanis a BEK-ben a legjobb négy közé jutott, ahol a későbbi győztes, a világhírű Benfica állította meg. Ehhez hasonló sikert a BEK sorozatban azóta sem sikerült megismételnie semmilyen magyar csapatnak. A második aranykorszak a nyolcvanas évek elején Verebes József Győrbe érkeztével kezdődött a Rába Magyar Vagon és Gépgyár hathatós támogatása mellett. Két évig bámulta az egész ország a győri csodát, mely során a győri fiúk gólok tömkelegével és sziporkázó játékkal örvendeztették meg közönségüket és küldték haza a Győrbe látogató csapatokat. Ennek eredményeképpen az 1981-82-es, és az 1982-83-as szezonban is Győrbe került a bajnoki cím. A nemzetközi kupában nem sikerült a 63-as szereplés megismétlése, de a Standard Liege elleni összecsapáson az idegenben összeszedett 5 gólos hátrány ellenére majdnem megtörtént a csoda, ugyanis a győriek három gólt lőttek, és rengeteg helyzetet dolgoztak ki leiskolázva ezzel a belga csapatot. Sajnos a bajnoki triplázás nem sikerült, ugyanis fent a szövetségen nem nézhették tétlenül egy vidéki csapat szárnyalását a budapestiek előtt. Mindenestre a két bajnoki címet senki sem vehette el az ETO-tól illetve szurkolóitól. A Verebes-mágiából még két ezüst és egy bronzéremre futotta a következő években. Sajnos a kilencvenes évek nem a sikerek miatt helyezték a középpontba az ETO-t. A csapatból középcsapat lett, majd a vezetőségben folyó változások és hatalmi harc eredményeképpen a csapat elvesztette az ETO nevet és Győri FC néven volt kénytelen pályára lépni úgy, hogy a város is megvonta a csapattól a támogatást. A vezetőedzők is folyamatosan váltogatták egymást, és mindennek az lett az eredménye, hogy az 1995-96-os szezonban a 15. kieső helyen zárt a csapat és csak az MLSZ döntése (létszámemelés) végett sikerült kiharcolni a bentmaradást az osztályozón. Ez úgy tűnik ráébresztette a vezetést és a várost arra, hogy szükség van Győrben NB I-es csapatra. Mondhatni azóta ismét tudatos munka folyik a csapatnál, mely az 1996-97-es szezonban ismét a középmezőnybe kapaszkodott fel. 1997 nyarán Reszeli Soós István került pályázat során a vezetőedzői posztra, míg a szakmai igaztó szerepkörébe Bicskei Bertalan. A régi csapat saját nevelésű fiatalokkal megerősítve vágott neki az 1997-98-as bajnokságnak, és hét győzelemmel kezdte a szezont. Az őszi szezonban csak egyszer talált legyőzőre, és szinte végig vezetve az első helyen zárta a bajnokság első felét. A városban most valami hasonló történik mint 1981-ben Verebes érkeztekor. Remélhetőleg a folytatás is hasonló lesz...

A GARDÉNIA ETO mindig is a magyar kézilabda bajnokság meghatározó csapatának számított. A nyolcvanas évek folyamán többször is Győrbe került a bajnoki aranyérem, majd mindezek megkoronázásaként a kézilabda EHF kupa elnyerésével Európa csúcsára is befutott az együttes. A kilencvenes években is folyamatosan a dobogón illetve annak a környékén zárta a csapat a bajnoki szezonokat, folyamatosan indulhatott az európai kupákban, de valahogy a mindig titkolt nagy cél, a bajnoki cím elnyerése már nem sikerült. Az idei szezonnak megfiatalodva, újult erővel vágott neki a GARDÉNIA és nem is okozott csalódást hűséges szurkolóinak, ugyanis a harmadik helyen fejezte be az őszt. Remélhetőleg a sikeres folytatás sem marad el, ugyanúgy mint a GRABOPLAST ETO női kézilabdázóinál sem, akik a férfiak hagyományát követve az utóbbi években mindig dobogóközelben végeztek, de többre nem futotta erejükből. Idén úgy néz ki, hogy az új szponzor jelenléte pozitívan hat a csapatra, amelyet ugyan nyáron elhagyott egyik legmeghatározóbb játékosa Mátéfi Eszter, ennek ellenére szintén a harmadik helyen várják a tavaszi folytatást, mely remélhetőleg sikerekben nem marad el az őszhöz képest.