Senior Boys|
Senior Girls|
Junior Boys|
Junior Girls|
Rinks Boys|
Rinks Girls
Home|
Drills
DATE | OPP. | H/A | JR.BOYS | SR.BOYS | RINK BOYS | RINK GIRLS | JR.GIRLS | SR.GIRLS | |||||||||
Sat.Dec.4 | SYC | H | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 | x | 3:00 pm | 4:00 pm | |||||||||
Sun.Dec.5 | Bermudian | A | 1:00 | 2:00 | x | x | 3:00 pm | x | |||||||||
Sat.Dec.11 | West York | A | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sat.Dec.18 | NEYSA | H | 12:00 | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sun. Dec.19 | YBC | A | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | x | 4:00 pm | |||||||||
Sat.Jan.8 | St.Rose | A | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | x | |||||||||
Sat.Jan.15 | Southwestern | A | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sun.Jan.16 | Dover | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | 6:00 pm | |||||||||
Sun.Jan.23 | Hanover | A | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | 6:00 pm | |||||||||
Sat.Jan.29 | New Oxford | H | 12:00 | 1:00 pm | 2:00 pm | x | 3:00 pm | 4:00 pm | |||||||||
Sun.Jan.30 | Spring Grove | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sat.Feb.5 | York Central | H | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | x | 3:00 pm | 4:00 pm | |||||||||
*Sun.Feb.6 | Eastern* | A | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | x | 2:00 pm | 3:00 pm | |||||||||
Sat.Feb.12 | Dallastown | H | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sat.Feb.26 | Red Lion | H | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||||
Sun.Feb.27 | Stewartstown | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | 4:00 pm | x |
1999-2000 CBAA "B" League Schedule
DATE | OPP. | H/A | JR.BOYS B | SR.BOYS B | RINK BYS B | RINK GRLS B | JR.GIRLS B | |||||||
Sat.Dec.4 | Spring Grove | H | 10:00 am | 11:00 am | 12:00 pm | x | 1:00 pm | |||||||
Sun.Dec.5 | Dover | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||
Sat.Dec.11 | West York | A | 9:00 am | 10:00 am | 11:00 am | x | 12:00 pm | |||||||
Sun.Dec.12 | Dallastown | A | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||
Sat.Dec.18 | Hanover | A | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||
Sat.Dec.19 | West York | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | 4:00 pm | |||||||
Sat.Jan.8 | St.Rose | H | 10:00 am | 11:00 am | 12:00 pm | x | 1:00 pm | |||||||
Sun.Jan.9 | SYC | A | 1:00 pm | x | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | |||||||
Sat.Jan.15 | Southwestern | A | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | |||||||
Sat.Jan.22 | Red Lion | H | 10:00 am | 11:00 am | 12:00 pm | 1:00 pm | 2:00 pm | |||||||
Sun.Jan.23 | Hanover | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||
Sun.Jan.30 | Spring Grove | A | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | x | 4:00 pm | |||||||
Sun.Feb.6 | Dallastown | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm | |||||||
Sun.Feb.13 | Southwestern | H | 1:00 pm | 2:00 pm | 3:00 pm | 4:00 pm | 5:00 pm |
All "B" Teams will participate in season-end tournaments to be held
the weekends of Feb.19, 20, 26 and 27.
Junior Boys B | SYC | |
Senior Boys B | West York | |
Rink Boys B | Hanover | |
Rink Girls | Dover | |
Junior Girls | Dallastown |