Велика Вітчизняна війна
(1941-1945 рр.)
 
Епоха палеоліту 

Пізньозрубна культура 

Скіфи 

Сармати 

Черняхівська культура 

Слов'яни 
 
I
 22 червня 1641 р. фашистська Німеччина віроломно напала на нашу країну. Мирна праця людей була перервана. З перших днів війни керівництво району розгорнуло діяльність по переведенню народного господарства на воєнний лад.Уже в червні-липні в діючу армію пішли тисячі наших земляків, понад 1500 жителів Богодухова. Люди віддавали все для зміцнення армії. Зазнавши невдачі у наступі на Харків з півдня, гітлерівці Мзосередили увагу на ударі з боку Полтави. Прорвавши фронт ослаблених у попередніх боях радянських військ у районі Опішні, моторизовані колони ворога 12 жовтня ввірвались до Богодухова. Віддати місто—значить перервати залізничний зв’язок між Харківським і Сумським угрупованнями наших військ.
Бої мали жорстокий, запеклий характері продовжувалися всю другу половину дня 13-го, ніч і весь день 14-го жовтня.У них взяли участь танкісти 1-ї та 132-ї танкової бригади і воїни 9-ї кавалерійської дивізії. Та сили були нерівні, і на кінець дня наші війська залишили Богодухів. У боях за місто особливо відзначились старший сежант Т. М. Шашло і рядовий М. П. Криворотов.
На окупованій території німецько-фашистські власті встановили режим нечуваного терору. Передусім, вони намагалися винищити усіх людей,здатних чинити опір.І сьогодні,через півстоліття з часу тих страшних подій, не можна спокійно слухати розповіді очевидців, читати документи комісії по розслідуванню звірств, злочинів фашистів та їх прихвоснів у Богодухові. У надзвичайно складнх умовах,ризикуючи і часто жертвуючи життям, богодухівські партизани продовжували боротьбу з ворогом. Після захоплення Богодухівщини фашистами,партизани змушені були згодом відступити разом з регулярними частинами у східні райони області. Частина партизан влилася в ряди Червоної Армії, а ті, що залишилися створили групи, які посилались із спеціальними завданнями в тил ворога. Успішно діяла, збираючи розвідувальні дані та проводячи агітацію серед населеня,група в складі О. Я. Кирилова( командир ), Д. Ю. Лагерєва, О. Н. Шукліна., В. Ф. Олійника, С. І. Митрофанова, С. Д. Кузьменка, Р. Хирного, Ф. С. Могілевської. З кінця вересня 1941 до липня 1942 р. по території Харківщини проходила лінія фронту. Це ускладнювало дії партизан, підпільників. Чимало з них було схоплено гітлерівцями і загинули. У жовтні 1941 р. виник підпільний Богодухівський обком і райком комсомолу.Його створили Ф. П. Ситник, Б. Р. Денчик, М. П. Кириленко, М. П. Подолянко та інш. На їх рахунку чимало вагомих справ: порятунок поранених, усна агітація місцевого населення,розповсюдження листівок з Харкова.
Боротьбу з гітлерівцями вели не лише партизани, комсомольці-підпільники, а й прості люди.Їх великих і малих подвигів не злічити. Так, наприклад, Олександр Андрійович Рябко з с. Крисине протягом п’яти місяців переховував десятьох бійців. І всіх поранених зберіг, виходив. Командуванням військової частини, куди повернулись воїни після видужання, патріот був відзначений нагородою. Та інші приклади.
Активно допомагали нашим воїнам, ставлячи під загрозу своє життя, лікарі М. М Ревковський та його син, М. О. Козловський, медсестри М. Підгулько, С. Решняк,а також сестри Климченко, В. Турчан,О. А. Рябко, М.Є. Бурда, М. Тищенко,О. І. Сіроштан,Г. В. Острась,Н. Д. Буркун та багато-багато інших. За сприяння партизанам чимало з них зазнало страшних тортур і переслідування з боку комендатури та поліції,проте своєю героїчною невтомною працею вони наближали світлий день Перемоги. Завдяки славним воїнам 69-ї танкової бригади К. І. Овчаренка, частинам танкового корпусу генерал-майора А. Л. Гетьмана, 22-й танковій бригаді підполковника Н. Г. Веденічева,200-й танковій бригаді полковника М. В. Моргунова, 1461-му артилерійському полку Г. Є. Нікуліна, 79 гвардійському мінометному полку підполковника І. І. Бондаренка, настав нарешті довгожданний день Визволення Богодухова від фашистської окупації. Це сталося 7 серпня 1943 р.
 
Заселення Дикого поля 

Проти татар і шведів 

У тенетах кріпацтва 

Родом-- з нашого краю 

На волю 

Через три революції 

Голодомор 1933 року 

Велика Вітчизняна війна 

На шляху незалежності    
Загальна інформація про Богодухівщину   

 Природа Богодухівщини   

 Історія Богодухівщини   

 Населені пункти Богодухівщини

Богодухів  

Загальна інформація 


 

Історія Богодухова  


Найбільші фірми   


 Інтернет-провайдер у  
м. Богодухові   


 Богодухівський район 


 

Created by Vitaly Y. Boldovsky & Marina A. Chuchmar & Nataly V. Morhun