Reklam Vermek İçin Tıklayın

turkey21.gif (24185 bytes)

ahlogo12.jpg (8017 bytes)

avust21.gif (21290 bytes)

AVUSTURYALI TÜRKLERiN GÜÇLÜ SESi AVUSTURYA HABER GAZETESi

menu11.jpg (12667 bytes)

Türk Gazeteleri
HÜRRİYET
SABAH

MİLLİYET
RADİKAL
CUMHURİYET
TÜRKİYE
AKŞAM GAZETESİ

Reklam Vermek İçin Tıklayın 

Reklam Vermek İçin Tıklayın

HABERLER

TRAFİK TERÖRÜ!

HERGÜN 3 ÖLÜ!

ara.jpg (9.867 bytes)

Avusturya Trafik Bakanlığından yapılan bir açıklama tüyler ürpertti. Bu ülkede bir yıl içinde 1080 insanın trafik canavarına kurban gittiği duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre bu yılın ilk üç ayında meydana gelen trafik kazalarında toplam 274 kişi öldü. Bu da ırtalama 3 kişinin hergün trafik canavarına kurban gittiği anlamına geliyor.Kazalardan Türkler de nasibini aldı. Yandaki fotoğrafta görülen otomobili kullana A.E adlı 19 yaşındaki Türk ölümden kıl payı kutulabildi. Geçen ay 6 Türk vatandaşı kazalarda öldü.

KUNDEYT ÖĞRETMEN GURURUMUZ OLDU

hoca.jpg (12.642 bytes) Vorarlberg'deki bir çok Türk gencini eğiten öğretmen Kundeyt Şurdum ORF televizyonunun "20. Yüzyıla Damgasını Vuranlar " adlı proğramında " asrın adamları " arasında yer aldı.

BİR ÇOK ÖDÜLLERİ VAR

Uluslararası edebişyat ödülleri ( Peter Heber Edebiyat Ödülü) sahibi de olan 63 yaşındaki Şurdum'un Avusturya ile Türkiye arasında dostluk köprüsü oluşturmasında büyük katkıları olduğu anlatılan TV proğramında şiirleri de okundu.

Avusturya'da verdiği konferanslarda Türkiye ve islamiyet hakkındaki önyargıları bertaraf etmeye çalıştığını belirten Şurum " Babam Ahmet Ali Kurtluş savaşı gazisidir. Okulda öğrendiklerimizin dışında babamdan da yakın tarihi öğrendim. Bu sebeple buraki çocuklarımız tarihlerini unutturmamak için uğraştım. “ şeklinde konuştu.BU HABERLE İLGİLİ YORUMUNUZ

 

TÜRKLER CAMİ YERİ SATIN ALDI

cam.jpg (11.281 bytes)

Avusturya Türk İslam Birliği (ATİB) Hohenems şehrindeki , İmam-ı Azam camisinin mülkiyetini satın aldı ATİB - Hohenems - Başkanı Hidayet Kalın, Vorarlberg eyaletindeki ilk minareyi kendilerinin inşaa edeceklerini söyledi. Cami yerinin 2300 metrekarelik bir alan olduğunu ve toplam 15 Milyon şiline malolacağını belirten Kalın; " Şu anda her ay yaklaşık olarak 30 Bin Şilin kira ödüyoruz. Bu ücreti kredi taksidi olarak ödeyip mülk sahibi olacağız. Vatandaşların yardımlarından toplanan 2,5 Milyon şilini peşin olarak verdık." dedi

ATATÜRKÇÜ GENÇLER ARIYORLAR

ata.jpg (13.450 bytes)

Vorarlberg Atatürkçü Düşünce Derneği (VADD) eyaletde yaşayan Türk gençlerine çağrıda bulundu. Müzikli bir aile gecesi düzenleyen dernek yöneticileri, Büyük önder Atatürk'ün düşüncelerini iyi anlamak ve bu yolda ilerlemek için gençlerimizin derneklerine üye olmalarını ve aktif görevler üstlenmelerini istediler. Dornbirn'de düzenlenen bir fuarda da stand açan VADD, burada da Türkiye'yi ve Atatürk'ü ziyaretçilerine tanıttılar. 4 gün süren fuara 812 firma katıldı ve 80 bin kişi ziyaretde bulundu. Bregenz Başkonsolosluğunun da destekledi Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilileri, genç üyeleri beklediklerini yenieleyerek " Gelin hem kendiniz hem de Avusturyalılar Atatürk'ün düşüncesini birlikte öğreneleim ve öğretelim" şeklinde çağrıda bulundular.

PAPAZ'DAN DEPREMZEDELERE 100 BİN ŞİLİN

papzz.jpg (9646 bytes) Depremzedelerimize yapılan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Avusturya’nın Vorarlberg eyaletindeki Frastanz şehrinde başpapazlık ve eğitimcilik yapan Dekan Dr. Herbert Spieler doğum gününü kutlayacaklardan hediye yerine bağış yapmalarını istedi. Eyalette oldukça sevilen papaz Spieler topladığı 100 Bin Şilini depremzedelere bağışladı.

OKUL YAPTIRIYORLAR

Görev yaptığı Frastanz kilisesinde yaşgünü kutlayan Spieler davetlilerine hitaben yaptığı konuşmasında “ Bütün dinlerin insanları yardımlaşmaya çağırdığını biliyoruz. Deprem gibi büyük bir afet yaşayan Türk kardeşlerimize yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim ” dedi. Spieler toplanan yardımın İstanbul’daki St.Georg Avusturya Lisesi yetkilileri kanalıyla, Yalova’nın Kılıç köyünde yaptırılmakta olan Kılıç İlköğretim Okulu’nun yapımına aktarıldığını söyledi.

Kilisede ayrıca ressamlar Tschallener Wolfgang ve Jvtte Dünser ‘ in toplam 58 adet yağlıboya çalışmaları satışa çıkartıldı. Resim satışları ve Türk hanımların hazırladığı Türk yiyeceklerinin satışlarından elde edilecek gelirlerinde aynı kanal ile Kılıç köyüne aktarılacağı belirtildi.BU HABERLE İLGİLİ YORUMUNUZ

 

 

TÜRKİYE'DE DÖNEN DEVLET-MAFYA- POLİTİKACI ÜÇGENİNİN OLUŞTURDUĞU İĞRENÇ DOLAPLARA IŞIK TUTAN HARİKA BİR YAZI DİZİSİ. MİT GÖREVLİSİ MEHMET EYMÜR'ÜN KALEMİNDEN " UYUŞTURUCUDAN SUSURLUĞA

Reklam Vermek İçin Tıklayın

Designed By Inspiration Web Design 2000