Reklam Vermek İçin Tıklayın

turkey21.gif (24185 bytes)

ahlogo12.jpg (8017 bytes)

avust21.gif (21290 bytes)

AVUSTURYALI TÜRKLERiN GÜÇLÜ SESi AVUSTURYA HABER GAZETESi

menu11.jpg (12667 bytes)

Türk Gazeteleri
Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Radikal Gazetesi
Cumhuriyet Gazet.
Türkiye Gazetesi
Star Gazetesi

Reklam Vermek İçin Tıklayın 

Reklam Vermek İçin Tıklayın

MAGAZİN & SPOR

turizm.jpg (10.932 bytes) Avusturya basını ve AB'nin yaptığı tüm anti propagandalara rağmen Avusturyalıların büyük bölümü bu yıl da tatil için Türkiye'yi tercih etdiler. Viyana Turizm bürosundan verilen bilgilere göre bu yaz 305 bin Avusturyalı Türkiye'da tatil yapacak. Tatilini, her yil Türkiye'de geçiren Bregenzli Christina Auberger, " Türkiye hakkında çıkartılan kasıtlı haberler beni ilgilendirmiyor" diyerek tatil için hazırlıklarını tamamladığını ve Side'de 3 hafta tatil yapacağını söyledi. Avusturya'nın en büyük tur operatötü olan va Dr. Cem Kınay'ın sahibi olduğu GULLET REISEN yetkilileri de , Türkiye'yi tercih eden Avusturyalı turist sayısında azalma olmadığını aksine bu yıl rezervasyonların arttığını söylediler.

Mehmet Ali Erbil’den Amcasına Kıyak!

mehmet.jpg (5579 bytes) Avusturya’da sahne alan ünlü şovmen M.Ali Erbil, organizatörlüğünü yapan amcası zarar edince para almadı. 4 Bin kişilik salona sadece 250 seyirci gelince ünlü şovmenin amcası Said Erbil 125 Bin şilin zarar etti. Mehmet Ali Erbil'in Bregenz'de kumar oynamasi sebebiyle geciktigi showu izlemeze gelenler iki saat bekleme zorunda kaldilar.

Kanal D’ de hafta içi her gün yayınlanan “ Çarkıfelek “ adlı yarışma programının sunucusu ve ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil , Avusturya’da ilgi görmedi. 4 Bin kişilik salona sadece 250 seyircinin gelmesi ünlü şovmenin keyfini kaçırdı.

İsviçre’de yaşayan amcası Said Erbil’in organize ettiği şov programına ilgi az olunca , amcasının zarar ettiğini ögrenen M. Ali Erbil “ Üzülme amca senden ücret almayacağım “dedi. Menajeri Stelyo’ya talimat vererek amcasından ücret alınmamasını isteyen Erbil sahnede sadece 45 dakika kaldı ve apar topar Türkiye’ye döndü.

Amca Said Erbil ise “ Yeğenim Mehmet Ali’nin şovu ile organizatörlüğe baslangıç yapmak istedim. Yakında emekli olacağım. Kendimi oyalamak ve para kazanmak için organizatörlüğe başlayacaktım. Ancak şanssız bir başlangıç oldu. Mehmet Ali benden ücret almamasına rağmen 125 Bin Avusturya şilini zarar ettim.” şeklinde konuştu.BU HABERLE İLGİLİ YORUMUNUZ

 

DANS ŞÖLENİ BÜYÜLEDİ

a2.jpg (16.720 bytes) Her yıl düzenli olarak yapılan techno 2000 dans şöleni Viyana'da yapıldı. Dünyanın Dörtbir tarafından gelen dans severler Başkentdeki ring mevkiini rengarenk hale getirdiler. 300 Binden fazla insanın katıldığı dans şöleni bir çok televizyon istasyonu tarafından naklen yayınlandı. Birbirinden ilginç kıyafetleri ve çılgın dansları ile doyasıya eğlenen avrupalılar, " Tuna nehri" festivalinde tekrar buluşmak üzere ülkelerine döndüler.

İNANILMAZ CEZA !

ceza.jpg (5706 bytes)

Avusturya'nın Feldkirch şehrinde otomobilini yanlış yer park eden Türk kızı Nuray Öztonga'ya 769 bin 100 Şilin park cezası geldi. Polis , Nuray'a gönderdiği mektupta para cezasını ödemez ise 2,5 yıl hapis cezasına çarptırılacağı uyarısında bulundu. 

 

TÜRKİYE'DE DÖNEN DEVLET-MAFYA- POLİTİKACI ÜÇGENİNİN OLUŞTURDUĞU İĞRENÇ DOLAPLARA IŞIK TUTAN HARİKA BİR YAZI DİZİSİ. MİT GÖREVLİSİ MEHMET EYMÜR'ÜN KALEMİNDEN " UYUŞTURUCUDAN SUSURLUĞA"

Reklam Vermek İçin Tıklayın

Designed By Inspiration Web Design 2000