Reklam Vermek İçin Tıklayın

turkey21.gif (24185 bytes)

ahlogo12.jpg (8017 bytes)

avust21.gif (21290 bytes)

AVUSTURYALI TÜRKLERiN GÜÇLÜ SESi AVUSTURYA HABER GAZETESi

menu11.jpg (12667 bytes)

Türk Gazeteleri
HÜRRİYET
SABAH

MİLLİYET
RADİKAL
CUMHURİYET
TÜRKİYE
AKŞAM GAZETESİ

Reklam Vermek İçin Tıklayın 

Reklam Vermek İçin Tıklayın

DOĞUM İZNİ 3 YIL OLUYOR

anne.jpg (16.031 bytes)

Halen 18 ay olan doğum izni 3 yıla çıkartılıyor. Koalisyon ortaklarından ÖVP (Avusturya Halk Partisi) li kadından sorumlu bakanın parlamentoya sunduğu yasa teklifinde ; Çalışan annelerin doğumdan sonra 3 yıl boyunca ücretli izinli olmaları öneriliyor. Koalisyon ortağı FPÖ (Avusturya Hürriyetçi Parti)'nin de sıcak baktığı yasa teklifine Yeşiller Partisi karşı çıktı. Yeşiller izin sürelerinin uzatılması yerine, ücretsiz kreşlerin arttırılmasını önerdi. Yasa gerçekleşirse doğum izninin son Bir yıllık bölümünü isteyen babalar da kullanabilecekler.

KATİL KÖPEK BESLEMEK YASAKLANDI

yasak.jpg (11.425 bytes)

"katil köpek" diye adlandırılan Pitbull cinsi köpeklerin Avusturya'da beslenmesi yasaklandı. İnsanlara saldırarak zarar veren ve özellikle küçük yaştaki çocukları hedef alan Pitbull'ların hepsi kısırlaştırılacak. Sınır kapılarını da uyaran hükümet Pitnull cinsi köpeklerin ülkeye girişinin de yasaklandığını duyurdu. Mevcut Pitbull'ların ağızlarına koruma sepeti takılmadan sokağa çıkmalaraı da yasaklandı. Saldırılardan köpeklerin sahibi sorumlu tutulacak.

KAÇAK İŞÇİLERE AF GELDİ

Avusturya’da oturma müsadesi olan her yabancı otomatikman çalışma iznine sahip olacak. İçişleri Bakanı Strasser bır açıklama yaparak konuyla ilgili şu bilgileri verdi; “ Ülkemizde misafir olarak bulunan yabancılardan kanuni oturumunu almış fakat çalışma izni olmayanlara af getiriyoruz. Yeni düzenlediğimiz kanun gereği Befreıungschein, Arbeıtserlaubnis ve Arbeıtsbewelligubng gibi çalışma izni belgelerini kaldırdık.”

Yetkililer konuyla ilgili kanunun yıl sonuna doğru yürürlüğe gireceğini açıkladılar. Bu kanundan öncelikle, evlenmek yoluyla Avusturya’ya gelen ancak çalışmak için 5 yıl beklemek zorunda kalan yabancılar yararlanacaklar. BU HABERLE İLGİLİ YORUMUNUZ

 

 

TÜRKİYE'DE DÖNEN DEVLET-MAFYA- POLİTİKACI ÜÇGENİNİN OLUŞTURDUĞU İĞRENÇ DOLAPLARA IŞIK TUTAN HARİKA BİR YAZI DİZİSİ. MİT GÖREVLİSİ MEHMET EYMÜR'ÜN KALEMİNDEN " UYUŞTURUCUDAN SUSURLUĞA"

Reklam Vermek İçin Tıklayın

Designed By Inspiration Web Design 2000