Djomo Gangkar Tibetan Terriers (F.C.I.)

 


Ač chovatelská stanice DJOMO GANGKAR (FCI) byla zaevidována v roce 1996 a má na svém kontě teprve jeden vrh, nejsme "greenhorny". Máme za sebou čtyřicetileté soužití se psy.

Prvním tibetským teriérem u nás byl před 22 lety BOB AR-SCHAK CS  (1981 -1994), legendární Bobeš. Dalším naším tibeťanem byl zlatě  sobolí pes A´SONAM SHERPA CS  (1992 - 1995).

K chovu jsme přistoupili až nedávno. A to po importu z Německa černobílé feny BI-LA von KANCHEN-JUNGA (FCI) - stala se šampionkou ČR, PL a Interšampionkou. Bíba odchovala jeden vrh krásných štěňátek v roce 1998. Bohužel nás v lednu 2000 předčasně opustila v pouhých čtyřech letech.

Dnešním členem naší chovatelské stanice je krásný zlatě sobolí pes PAM-ZAMIRIN EVEREST PAN-JO z Finska. Jeho matkou je KARAMAIN GALATEA a otcem KARAMAIN JO-WO PAN-BU. Evrík ve dvou letech a třech měsících získal titul Šampion Polska. Dnes je také Šampionem České republiky a Klubovým šampionem. Také v chovu je úspěšný, je otcem dvou vrhů štěňátek, z nichž jsou dva junior šampioni.

Naším nejmladším tibeťánkem je černá fenka PAM-ZAMIRIN FIMBU SIMONE, která k nám také přiletěla z Finska. Fimbu budou nyní tři roky a již úspěšně působí na výstavách - na klubové výstavě TTC v Soběslavi 2000 získala titul Nejlepší štěně, je Vítězskou speciální výstavy v Praze 2001 a Českou Junior šampionkou. V roce 2003 se těšíme na její první štěňátka  (zájemci se již nám mohou hlásit). 

Nyní jsme představili členy naší chovatelské stanice a teď Vám řekneme, kde nás najdete. Ač název DJOMO GANGKAR (FCI) - v překladu znamená vládkyně bílých plání, nežijeme v horách, ale v podhůří Brd. V malebném městečku Dobříš, nedaleko Příbrami směrem na Strakonice. Bydlíme sice v panelovém bytě, ale to zaručuje, že se svými psy žijeme přímo "v jedné boudě". Pro tibetské teriéry je to přesně to pravé - jsou našimi průvodci životem. Tak, jak jim je odpradávna určeno. A nebojte se, nestrádají v pohybu. Jsme milovníky přírody a psíci nás rádi doprovázejí. Vydatné procházky jim vynahrazují život v paneláku. A štěňata? Samozřejmě vyrůstají také s námi. Tím jim je dána maximální možnost socializace. A samozřejmostí je i to, že všichni mají nejlepší veterinární péči. Štěňata před předáním novému majiteli jsou odčervena, řádně očkována, očipována a zařazena do mezinárodního registru čipovaných zvířat.

Pokud Vám tyto informace nestačí, pokud se s námi chcete seznámit - máte možnost. Naše adresa: Dagmar Hrdinová a Tomáš Recman, Nad Papežem 1493, 263 01 Dobříš, e-mail: djomo.gangkar@post.cz.  Schůzku ale prosíme domluvit předem na telefonním čísle: 606 544 215.

S pozdravem "Mír všem pejskům světa" zdravíme všechny milovníky psů a přírody vůbec.

Zpět