2000. MÁJUS                         SZERETET-SZOLGÁLAT                     ÚJ FOLYAM 89.SZÁM

Anyák napján
Anyaszívűek
Gyémántom
Taksonyi fociszombat
Ballagásra
Gondolatok gyermeknapon
Elöljáróink bemutatkoznak …
Laczkovszki János
Baka Sándor
Császár Sándor
L a p sz e m l e
Fénykép az Egyesült államokból
Gyászhír Kanadából
5 lépés az új élethez
Egy kis derű…
Fakanál
Állandó alkalmaink
H e l y e s b í t é s
Eseménynaptár 2000. Május - Június

Szeretettel köszöntjük az édesanyákat !
Anyák napján

Nincs szebb a boldog asszony-arcnál,
Míg nézi gyermekét;
S ha rá ragyog a tiszta szempár,
Nem adná kincsekért…
Nincs jobb a hű édesanyánál!
Ha csöndes, halk fohásza felszáll,
Kitárul akkor fönn az Ég,
S a Menny a Földdel összeér,
Az égi üdv a Földre ér.

Ma néktek szól a boldog ének,
Ti, drága, jó anyák!
Mind zengjük áldó Istenünknek
A hála himnuszát!
Szent béke, boldogság kísérjen
Titeket itt e földi létben!
Megáldom lábatok nyomát…
Ma néktek nyílik a virág,
Ma rátok gondol a világ.

Gerzsenyi Sándor
 


Anyaszívűek

Nem a bölcsők szülik az anyákat,
formálhatja őket öröm, bánat…
Vannak anya-szívű asszonyok,
akiknél kisgyermek nem topog,
és ők mégis megérzik előre,
hol van szükség anyai erőre,
bár két karjuk talán ki sem tárul,
az, akit ők titkon átölelnek,
számukra az Isten-adta gyermek!

Szeretettel színig töltött véka:
az anyaszív Isten ajándéka!
Tőle kapott szeretet van benne,
Ő pótolja, ha elég nem lenne!
Azért is jut másénak, árvának.

Isten áldja az ilyen Anyákat!

Lukátsi Vilma

Gyémántom


Svájcisapkás, zöld szvetteres, derűs öregúr. Mosolygós, barna arc.
Hallgatom, amint „Gyémántjáról” mesél, Gyémántjáról, a feleségéről, akit harmincnyolc éven át ápolt nagy-nagy türelemmel, szeretettel, boldog odaadással. Édesanyám meghagyta: „asszonyaitok lesznek, gyöngébbek lesznek, soha még szóval se bántsátok őket! Ha betegek lennének, gyengéden ápoljátok őket!”
S ő azt tette, szüntelen a kedvét kereste, nappal becézgette, éjjel takargatta. Földet íratott rá, hogy „reménysugarat” adjon neki. – Ápol-nám én boldogan még 38 évig – bizonygatja alkalmi ismerőseinek, akik viszonozzák kedves köszöntését. De már csak a sírját csinosíthatja.
Látom, amint kapaszkodik a buszon, derű-sen bíztatja a kicsinyét karján tartó anyukát: „a gyémánttal’ csak tessék helyet foglalni, én elálldogálok itt”.
Kezében csokor virág, kis kanna és kapa. Megy a Gyémántjához. Máskor vonatra száll, beteg a fia, permetezni kell a szőlőt helyette. Lekaszálja az orvosi rendelő előtt a füvet. Kérés nélkül, ingyen. Magától értetődően. „Gyémánt édesanyám arra tanított, mindig jót tegyünk.”
Egyszerűség, derűs nyugalom, belső békes-ség. 84 év.
Bárcsak nekünk is jutnának hozzá hasonló gyémántok!
BH. 1990.03.10.     N.N.


Taksonyi fociszombat

Április 8-án, szombaton focitornát rendeztek Taksonyban, melyen 4 baptista és 1 református csapat vett részt. Összesen kb. 50 (nagyon) fiatal gyűlt össze. Nekünk az erőnkből csak a 3. hely-re futotta, de nem vagyunk elkeseredve, mert majd legközelebb megmutatjuk, ki a legjobb!
Házi gólkirály: Baka Dénes 5 góllal, második Baka Dávid és Piros Gábor 3-3 góllal.
Sok nyereményt kaptunk!
Nagyon jól éreztük magunkat!
 (KISBAKA)
Gratulálunk a gyerek-focicsapatnak! Köszönet a kísérő felnőtteknek, Simon Gedeonnak és So-mogyi Sándornak is! (A szerk.)

HAJRÁ ERZSÉBET!


Szeretettel köszöntjük az idén érettségiző diákjainkat!

Ballagásra

Hol van már a régi hátitáska?
És hol a kinőtt tornacipő?
Befogtátok az Időt a hámba,
és most veletek száguld az Idő!
 
Már nincs „köd előttem, köd utánam”
naponként tágul a látóhatár,
több a munka, kevesebb a játék:
A nagybetűs ÉLET hív, gyere már!
 
Ha belenéz a tarisznyátokba,
nem mondhatjátok azt: semmi sincs!
Tanulni jártatok iskolába
és a megszerzett tudás drága kincs!
 
Az a „hamuba sült pogácsátok”,
hiszen életté váltak a mesék,
de – mint Illésnek a pusztaságban –
erő feletti útra nem elég!
 
Ahhoz több kell: hit és bizalom,
Istenre néző életvállalás,
míg eltűnik lassan az időben
a hátitáskás első állomás…

                                        Lukátsi Vilma


Gondolatok gyermeknapon

„Fiainkkal és leányainkkal… megyünk”(2. Mózes 10:9.)

A mottóul szolgáló igevers-részlet Mózes bátor kijelentéséből való. Fáraó az egyre súlyos-bodó csapások terhe alatt már hajlandó lett volna elengedni a felnőtteket, hogy áldozzanak Istenüknek, de gyermekeiket, mintegy zálogul le akarta foglalni. Ekkor hangzott el az alkudozást nem tűrő program: „Fiainkkal és leányainkkal… megyünk.”
Hiszem, hogy a hívő ember számára a gyermeknap nem kötelező, vagy ajánlott műsor-szám, hogy azután ezt is „letudva” fontosabb dolgokkal foglalkozhasson, hanem emlékeztető a gyermekek iránti felelősségre. Sokkal inkább hasonlítható ahhoz, amikor a kamerát ráirányít-ják néhány másodpercre egy célpontra, kina-gyítják a képet, de azután látjuk a tágabb kör-nyezetet újból, amelyben elhelyezkedik a riport alanya.
A naptárban az Anyák napja és a Pedagó-gusnap közt helyezkedik el a Gyermeknap. Szülők és nevelők közt lépked a gyermek az év háromszázhatvanöt napján, s most egy napra rájuk irányítjuk a figyelmet. Vajon nem veszí-tettük el őket a hétköznapok forgatagában, mint a gyermek Jézust földi gondviselői? Elveszít-hetjük őket, ha gyorsabban lépkedünk, mint ők, de úgy is, ha a mi lépteink lassulnak le. S a legszörnyűbb, ha úgy veszítjük el őket, hogy fogjuk a kezüket, de figyelmünk, gondolataink egészen máshol járnak. Ők is megszokhatják, hogy csak testben vannak mellettünk, de lélek-ben nem, s csak az alkalmas pillanatra várnak, hogy „önállósítsák” magukat.
Pedig a gyermekek „menet közben” tanít-hatók és nevelhetők leginkább. A direkt leckék: „most leülsz és idefigyelsz!” vagy „most meg-nevellek” – kevésbé hatásosak. Gyermekeimnél tapasztaltam, hogy például verset tanulni is óvodába menet lehet legjobban. De az élet dolgaira is így taníthatók legkönnyebben. Hi-szen ilyenkor ők kérdeznek (és teljes figyelmü-ket a kérdezettre összpontosítják): Mi ez? – Mi az? – Ez hogy működik? – Az, mire való? stb. Ilyenkor döbbenünk rá arra is, hogy milyen keveset tudunk.
Az ószövetséges népnek nemcsak e fogság-ból szabadulóban kellett fiaikkal és leányaikkal menni. A pusztai vándorlás vége felé is ezt az utasítást kapták: „Maradjanak a szívedben azok az igék, amelyeket ma parancsolok neked. Is-mételgesd azokat fiaid előtt és beszélj azokról, akár a házadban vagy, akár úton jársz, akár lefekszel és fölkelsz!” (5. Mózes 6:6-7.)
Mikor volt gyermeknap Izráelben? Ahol megfogadták Isten parancsát, ott mindennap gyermeknap is volt. S úgy gondolom, ha az „időalagútban” idehozhatnánk egy akkori gyer-meket, nem cserélne azzal, akinek egy napba akarják sűríteni egy év szeretetét. Drága ajándé-kokkal és édességekkel akarják ellensúlyozni egy esztendő minden keserűségét, mely amiatt gyűlik össze sok gyermekben, mert nincs, aki meghallgassa apró örömeit, gondjait és megosz-sza velük saját élete terhét olyan mértékben, ahogy a gyermek is megértheti – s bármily hihetetlen – olykor segíthet is. A szülő megta-nulhatná a gyermektől, hogy nem kell mindent olyan halálosan komolyan venni („mellre szív-ni”), ahogy Turmezei Erzsébet írja egyik versé-ben: „Sokkal, de sokkal boldogabbak lennénk, ha mindent gyermekibben vennénk.” Ők, a gyermekek pedig szinte észrevétlenül (zökkenő mentesebben) találkoznának a való élettel, de az isteni gondviselés valóságával is.
 Baptista gyülekezeteinkben bevált gyakor-lat, hogy gyermekeinkkel együtt megyünk az imaházba, velük járjuk a hit útját is. Arra is volt már példa, hogy a vasárnapi iskolába járó gyer-mek hívta el szüleit a közösségbe, s azok ilyen módon gyermekük által lettek hívőkké. Jól tesszük, ha már piciny kortól fogva magunkkal visszük őket, de ne felejtsük el, hogy a „Gyer-mek-vezetőnek” a gyermek lépéseinek tempóját kell felvenni. Nem elég csupán együtt elmenni a templomba, imaházba. Az iskola sem azért van, hogy csupán odamenjünk és hazajöjjünk. (Ha csak azért lenne, akkor minden diák nagyon szívesen járna iskolába.)
Az iskola azért van, amit ott tanulunk, és alko-tómódon beépíthetünk gyakorlatunkba. A gyü-lekezet is ezért van. Ehhez alapvető fontosságú, hogy gyermekeink értsék a tanítás „nyelvét”, azaz úgy tanítsuk őket, hogy értsék is, amit hallanak.
Szülők! Nagyszülők! A templomból, ima-házból hazafelé miről beszélgettek Gyermekei-tekkel? Meg szoktátok-e kérdezni, hogy mit értettek meg vagy mit nem az igehirdetésből? Él-e bennetek a jézusi vágy: „Atyám, akiket nékem adtál, akarom, hogy ahol én vagyok, azok is énvelem legyenek”? (Jn. 17:24.)

Nemeshegyi Zoltán
lelkipásztor


Elöljáróink bemutatkoznak …

Laczkovszki János
gyülekezetvezető

1952. január 10-én születtem Miskolcon. A család, ahova második gyermekként érkeztem, hivatását tekintve lelkipásztor család volt. A háború utáni évek a kezdő házasoknak minde-nütt nehéz időszak volt, különösen akkor, ha otthonról támogatásra nem számíthattak. A miskolci körzet testvérisége is kisjövedelmű ipari munkásokból és az akkor alakuló termelő-szövetkezeti dolgozókból állt. A gyülekezetet alkotó testvérek igen szerényen és szűkösen éltek, így a lelkipásztor család is hasonló mó-don, komfort nélküli szoba-konyhás lakásban lakott. Folyó – ivóvíz csak az utcába volt beve-zetve, de akkor ez természetes volt.
A nagy körzet miatt Apukát ritkán láttuk, nevelésünk inkább Anyukára maradt. Három gyülekezet is lelki otthonunk volt, hiszen sok-szor tettük meg Apukával a vasárnapi körutat: reggel Szirmán, kora délután Diósgyőrben, este a legnagyobb gyülekezetben, Miskolcon tartott istentiszteletet. Az anyagyülekezet, ahol 13 éves koromig növekedhettem, a miskolci volt. Igen kedves élmények maradtak emlékezetemben a felvidéki körzetben uralkodó jó testvéri légkör-ről, a szeretetteljes kölcsönös vendéglátásról, a közös kirándulásokról, a hálaadó napokon való együtt örvendezésről.
 A lelkipásztor családok sorsa a helyváltoz-tatás, a költözés – ha a szolgálat és az Úr úgy akarja. Így történt családunkban is, hiszen 17 évi szolgálat után a pesterzsébeti gyülekezet meghí-vására Budapestre költözött a család. Nekünk gyerekeknek ez izgalmas változás volt, de nehéz is volt megszokni. Kisebb lakás, nagyobb gyü-lekezet, sok idegen arc. Az év közbeni iskola-váltás – pont a 7. osztály közepén - nem jó emlék számomra. A lelkipásztor családban élő gyermekeknek nem volt kiváltságos helyzetük. Sokszor kellett komoly tanárokkal vitatkozni olyan egyszerű tényekről, hogy nem szekta a Baptista Egyház. Az általános iskola befejezése után autószerelést tanultam.
A gyülekezetbe hamar sikerült beépülni, a bibliakörben, később az ifjúságban is otthonra találtunk és a testvérek is szeretettel fogadtak. 16. évemben jártam, amikor egy evangélizáción, melyen Hargas Gyula tv. volt a vendég igehir-dető, éreztem meg, hogy nekem is döntenem kellene. Döntésemet Anyuka az a kérdése segí-tette, amikor a többiek már gyülekeztek az irodában, és én nem tudtam, mit tegyek, ő meg-kérdezte: „hát te nem?” A „nem”-ből „igen” lett és elfogadtam az Úr Jézust. Nővéremmel és többekkel együtt Apuka merített be. Bemerítési igém: „Fiam, ha vétkezők csábítanak, ne engedj nékik!”. Őszintén meg kell mondanom, nem mindig tudtam ellenállni a rossz barátoknak, kísértésnek. Soha el nem maradtam, de az Úrral való kapcsolatom nem volt mindig töretlen.
Talán ilyen dolgokat nem szoktak írni egy önéletrajzban, de ez így igaz. Áldom az Urat, hogy felnyitotta a szemem, megláttatta velem, mik a helytelen dolgok az életemben. Elkezdtem ellene harcolni és változás jött az életemben az Úrral való viszonyomban is. Fiatalon, 19 évesen házasságot kötöttem Újszászi Ilonával, akit akkor itt a pesterzsébeti gyülekezetben ismertem és szerettem meg. Két gyermekkel: Szilárddal és Ádámmal áldott meg minket Isten.
Életünk középpontjában mindig a gyüleke-zeti munka állt. Énekkar, szolgálatok, gondnoki munka a régi imaháznál. 33 évesen Szűcs József lelkipásztor testvér szolgálati idejében a gyüle-kezet alkalmasnak talált az elöljárói szolgálatra. Imaórai és más szeretetszolgálatok szervezésé-ben vettem részt. Majd az imaház építésére szánt összegek egyik gyűjtője lettem, amit a mai napig is teszek. Az építkezés alatt az építési bizottságban és a fizikai munkában vettem ki a részem. 1990-ben diakónussá avatott a gyüleke-zet, majd 1997-ben presbiterré. Nagy hála van a szívemben, hogy gyermekeim is az Úréi. Három fiú unokánk van, az Úr kegyelmi idejében él-hetjük éveinket és szolgálhatunk változatlanul az Úrnak. Szüleim elköltözése még inkább megerősítette bennem, hogy sem napját, sem óráját nem tudjuk, mikor jön el az Úr, vagy egyéb módon kell elszakadnunk a földi dolgok-tól. Készen kell lennünk.



Baka Sándor
elöljáró

1955. március 30-án születtem Kiskőrösön. Szüleim őszinte szolgáló élete és Jézus Krisztus iránti szeretete és hűsége jó példa, igazi örökség volt számomra, mely meghatározta egész élete-met, a gyülekezetben végzett szolgálatomat.
Már gyermekkoromban vonzott az ének és a zene. 12 évesen lettem a pengetős zenekar tagja, 15 éves koromtól pedig az énekkarnak. 17 éve-sen tértem meg és merítkeztem be.
Ettől a pillanattól az volt a vágyam, hogy mind jobban megismerjem, megértsem Isten akaratát életemben. Isten kegyelme sok kísértéstől, csábítástól, veszedelemtől óvott meg. Az ifjúsá-gi munkából is igyekeztem aktívan kivenni részemet, szervezés, énektanítás, gitározás.
Közben igyekeztem magamat mind jobban alkalmassá tenni a különböző szolgálatra. 1976-ban 2 hetes gitártanfolyam az NDK-ban (Malchow).
Fóti evangélikus kántorképző: 1972.
Baptista egyházzenei tanfolyam: 1975-80., orgona, karvezetés
Magánénektanulás: 1981-től.
Énekeltem a Baptista Ifjúsági Kórusban, a Köz-ponti Énekkarban. De a legfőbb vágyam az volt, hogy az legyen a munkám, amit a legjobban szeretek: az éneklés. Az Úr elkészítette, meg-adta ezt a csodás lehetőséget is: 1987-ben lettem tagja a Magyar Rádió Énekkarának, ahol jelen-leg is dolgozom, s igyekszem az itt tanultakat az énekkari munkámban is hasznosítani, tovább- adni.
A pesterzsébeti gyülekezetnek 1985. óta vagyok tagja. 1985-ben kötöttem házasságot Polányi Gabriellával. Az Úr két fiúgyermekkel áldotta meg házasságunkat: Dávid 13 éves, Dorián 7 éves. 1990. óta vagyok tagja az elöljáróságnak. Igyekszem hűségesen elvégezni a rám bízott munkát, s használni, szolgálni azzal a talen-tummal, amivel Isten megáldott.
1985 óta végzem a karvezetés szolgálatát az énekkarnál. Hiszem, hogy az ének, a zene ha-talmas erő, csodálatos eszköz arra, hogy ezáltal az emberek Istent, Jézus Krisztust megismerjék.
Ebben szeretnék eszköz lenni, amíg az Úr és a gyülekezet is úgy akarja.



Császár Sándor
diakónus

1934. augusztus 04-én Tiszaszentimrén, baptista hívő családban születtem. Édesapám, Császár István 84 éves korában (1984-ben), édesanyám Pintér Mária 80 éves korában (1987-ben) költözött haza mennyei Urához.
Tiszaszentimrén apai nagyszüleim voltak az első baptisták, Karcagon pedig az anyai nagyszüleim az első baptisták között alapították a gyüleke-zetet.
Édesapám volt a tiszaszentimrei gyülekezet-ben az igehirdető, a harmonista, a „mindenes”. A vendéglátásban is jeleskedtek.
Nagyon szép gyermekkorom volt a szülői ház-nál, ahol nagy szerepe volt az éneklésnek és a zenélésnek.
1950-ben Budapestre jöttem, mivel odahaza nem volt lehetőségem a tanulásra. Itt a gépla-katos szakmát tanultam meg. A szülői háztól nem szakadtam el, rendszeresen hazajártam. A lelki otthonom a Nap u-i baptista gyülekezet lett, ahol már a bátyám is gyülekezeti tag volt. 1954-től 1957-ig sorkatonai szolgálatomat töltöttem. 1957-ben Szabó László lelkipásztor testvér által bemerítkezéssel is hitet tettem az Úr Jézus mellett.
Első házasságomból két gyermekem szüle-tett: Márta (1962) és Sándor (1966) . Eddig három unokával áldott meg a jó Isten.
Második házasságomból (feleségem Viczián Éva Gabriella) született Levente (1979.) nevű gyermekünk. Jelenleg Márta és Levente vannak itt a gyülekezetben.
1990. óta vagyunk a pesterzsébeti gyüleke-zet tagjai, mert előzőleg ide költöztünk. Kö-szönjük, hogy a testvérek szeretettel fogadtak bennünket. Az imaház építése alatt nagyon sok áldásban és pozitív élményben volt részünk. A munka azonban még nem fejeződött be és amíg a jó Isten erőt ad, az ilyen jellegű munkában is, de ami még ennél is fontosabb a lelki munkában kapott talentum szerint is szeretnék szolgálni.


L a p sz e m l e

CSENDES ALKONY  (6.évf.2. szám) olvastuk:
/ A Fővárosi önkormányzat Virág Benedek utcai idősek otthonának lapja/

”Március 19-e –a véletlennek köszönhetően – „Baptista Nap”-pá alakult.
A délelőtti protestáns istentiszteletünkön, lelké-szünk hivatalos távolléte folytán, Császár Sán-dor igehirdető szolgált, akit jó baptista bevett szokás szerint kántor veje családjával, unokájá-val valamint szép létszámú énekkarukkal elkí-sért. Így a kis imatermünk – nagy örömünkre – teljesen megtelt. A vendégek a többszöri énakkari számon kívül Ady verssel és felolva-sással is szolgáltak, valamint egy betegünket is énekkel és ágy melletti imádsággal örvendez-tettek meg.
Ugyanezen a napon délután a Rákosszentmihá-lyi Baptista Harangkórus vendégeskedett ottho-nunkban és erre az alkalomra éttermünk „ünnepi hangverseny teremmé” alakult át.
A harangkórust Szilágyiné Mátyaus Elvíra nagytiszteletű asszony vezette.Az igehirdetést Szilágyi Sándor lelkész úr tartotta…. ”.


Fénykép az Egyesült államokból

Breetz Emilné testvérnő, a pesterzsébeti gyülekezet valamikori /1941-1948/ lelkipászto-rának felesége, aki templomépítésünk alatt anyagilag is segítette munkánkat, fényképet küldött magáról. Nagyon szerettük volna, ha személyesen  is meglátogatja gyülekezetünket, de mivel erre már nem vállalkozik, így a fény-kép az eszköz abban, hogy emlékezzünk rá.

Hálás szívvel gondolunk köztünk végzett szolgálatára és jó Isten áldását kívánjuk életére.

Nemeshegyi Zoltán lelkipásztor


Gyászhír Kanadából

Nagyéri Józsefné /Murányi Magdolna Edit/ testvérnő rövid ideig volt gyülekezetünk tagja, de bizonyára sokan emlékeznek kedves moso-lyára. Néhány évvel ezelőtt leányához költözött Kanadába. Most leánya a következőket ír-ta:”Február 1-én hirtelen eltávozott közülünk. Elesett, beütötte a fejét és másnap már a kórház-ban az orvosok közölték, hogy a klinikai halál beállt, csak a gépek tartják őt életben. Nehéz szívvel váltunk meg tőle.”
Elköltözött testvérnőnk néhai Murányi Zsigmond lelkipásztor leánya volt. 15 éves korában Kisújszálláson merítkezett be. Élete során tagja volt a tiszaroffi, rákospalotai, debre-ceni, komlói, rákoscsabai, pesterzsébeti gyüle-kezeteknek és utoljára a reginai First Baptist Churchnek. „Hűségesen szolgálta az Urat, ne-künk is Ő adott erősítést a hitben és az élet terén is” emlékezik rá leánya.
Nagyéri testvérnő Kanadában is rendszere-sen olvasta lapunkat a Szeretet-Szolgálatot, ez volt az összekötő láncszem számára az óhazá-val. Itt maradt szeretteinek ezúton is szeretnénk kifejezni együttérzésünket. Mennyei Atyánk vigasztalását kívánjuk a pesterzsébeti gyüleke-zet nevében Nemeshegyi Zoltán lelkipásztor

5 lépés az új élethez


Fordulj lélekben, teljes szívből saját szavaiddal imádkozva Jézus Krisztushoz, aki azt mondta:
     “Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfá-radtatok, és meg vagytok terhelve, és én meg-nyugvást adok nektek” (Máté 11,28). ? téged is nagyon szeret, ezért megért.


Valld meg az Úr Jézusnak, hogy   mindeddig Istentől elszakadva éltél, s hogy éppen ezért bűnös vagy.
Nevezd meg minden egyes bűnödet, egészen pontosan, kivétel nélkül mindazt, amit  most bűnnek tudsz és érzel. “Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja     bűneinket és megtisztít minket minden gonos-zságtól” (1János 1,9).


Kérd Jézus Krisztust, hogy jöjjön az életedbe,  vegyen szállást a szívedben. Mondd el neki, hogy hiszel az érted hozott  váltsághalálában, feltámadásában, és hogy feltétlenül bízol benne. Ha Jézus Krisztust  így szívedbe fogadtad, Isten gyermekévé lettél! “Akik pedig befogadták, azokat  felhatalmazta arra, hogy Isten gyerme-keivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ?
nevében.”   (János 1,12)


Köszönd meg Jézus Krisztusnak, Isten  Fiának, hogy halálában engesztelő áldozattá lett a bűneidért a Golgota keresztjén. Adj  hálát, hogy megszabadított a bűn hatalmától, bűnös állapotodból, és minden egyes  bűnödet megbocsátotta. “Krisztusban van megváltásunk és bűneink bocsánata”  (Kolossé 1,14).


Kérd Jézus Krisztust, hogy vegye át  életed vezetését, mondd el, hogy engedelmeskedni akarsz neki. Akaratát  megismered a Bibliából. Kérd Őt, mutasson neked utat a mindennapi életben. Keresd naponta a vele való kapcsolatot a rendszeres bibliaolvasás és imádkozás által. A hívő keresztyén testvéreiddel való kapcsolatod pedig segít abban, hogy győztes légy a bűn elleni harcban, s hogy növekedj lelki-szellemi életedben, Isten és Jézus Krisztus megismerésé-ben. Ezért csatlakozz mielőbb egy bibliahű gyülekezethez!
Ha mindezt őszintén, szívből megtetted, akkor megtapasztalod, hogy az Úr Jézus erőt és bátorságot ad neked is az Ő követésére.
                  Így leszel Isten boldog gyermeke.


Egy kis derű…

Mikor van abszolút hideg?
- Amikor a sertésbőr libabőrös lesz.
 
- Mit csinál a gólya, amikor fél lábon áll?
- A következő lépésen gondolkozik.
 
- Hogy hívják a medve mellszobrát?
- Mackófölső
 
- Pincér! Ez az abrosz olyan koszos, hogy rajta van az egész étlap!
- És választott már valamit?
 
- Miért kell óvatosan kinyitni a Nemzeti Sportot ?
- Nehogy kiessen a Fradi.


Fakanál

Sonkás-sajtos burgonya

Hozzávalók: 1 kg burgonya, 50 dkg vörös-hagyma, 5 dkg vaj, 4 dl száraz fehérbor, 30 dkg füstölt sonka, 15 dkg szeletelt sajt, szerecsendió, köménymag, őrölt bors, só.

Meghámozzuk, és vékony karikákra vágjuk a burgonyát. Megtisztítjuk, és felszeleteljük a hagymás, és forró vajban üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a burgonyát, megsózzuk, megbor-sozzuk, meghintjük kevés szerecsendióval, befedjük, és kislángon 15 percig pároljuk. Rá-öntjük a bort, óvatosan megkeverjük, és tovább pároljuk. Kivajazott sütőtálba helyezzük, hozzá-keverjük a kockákra vágott sonkát, és az egészet befedjük a sajtszeletekkel. Alufóliával letakar-juk a tálat, és forró sütőben 30 percig sütjük. Amikor megsült, köménymagot szórunk rá, és azonnal tálaljuk.


SZERETET - SZOLGÁLAT
A Pesterzsébeti Baptista Gyülekezet lapja
Felelős szerkesztő:
 Nemeshegyi Zoltán
Szerkesztő: Máté Dániel
Technikai szerkesztő: Lesták Károly
Megjelenik havonta nyomtatva 250 példányban
Interneten: https://members.tripod.com/pbgy_3/
Következő lapzárta: 2000. május 28.

Állandó alkalmaink

 
Kedd:        18,00 Imaóra
Szerda:      18,00 Ifjúsági óra
Csütörtök: 18,00  Bibliaóra
Vasárnap:  9,00  MKBK
                 10,00  Istentisztelet
                  16,00 Törekvők órája
                  17,00  Istentisztelet

Imaházcím: Pesterzsébet, Ady E.u.58.
Ady E. u.-János u. sarok
 
Lelkipásztor: Nemeshegyi Zoltán
Pesterzsébet, Ferenc u.3.


H e l y e s b í t é s

Előző számunkban Laczkovszki néniről történő emlékezésben helytelenül írtuk Mészáros testvér keresztnevét:  A mondat helyesen:
„A gyermek Ilonka a soltvadkerti gyülekezetben ismerkedett meg a hívő közösségi élettel, ott volt vasárnapi iskolás és nagyon szerette lelki-pásztorát Mészáros  Sándor testvért, …”


Eseménynaptár 2000. Május - Június

Május
07.de. Imaóra, Úrvacsorai istentisztelet
du. Anyák napja
19 –21. Vasárnapiskolai tanítók országos továbbképző tanfolyama
28.du. Bibliaköri évzáró

Június
01.e Soroksári ref. Templom
Mennybemenetel napi ökumenikus istentisztelet
04.de. Imaóra, Úrvacsorai istentisztelet
Tagfelvételi gyülekezeti tanácskozás.
Du. Énekkarunk vendégszolgálata
Rákoscsabán
11.du Pünkösd I. -  Bemerítés
12. Pünkösd II.- Gyülekezeti kirándulás
17.e. Csepel ökunemikus kórustalálkozó
18.du Énekkari évzáró