1995 Georgia State Tournament4-A
McEachern 168
Troup 155.5
McIntosh 118
Wheeler 101.5
Parkview 99
Shiloh 87
Harrison 81.5
Central Gwinnett 79
Sprayberry 76
Mt Zion 66.5
103 - Jason Zaleski (Troup)
112 - Travis Bealmear (McEachern)
119 - Lance Addison (Shiloh)
125 - Justin Hornsby (Brookwood)
130 - Todd Lambert (McEachern)
135 - Kevin Beddon (Wheeler)
140 - Courtney Evans (Sprayberry)
145 - Tuyen Trvong (Wheeler)
152 - Peter Kazmierczak (Wheeler)
160 - James Alverado (McEachern)
171 - Corey Harris (Warner Robbins Northside)
189 - Sean Hage (Harrison)
215 - Andrew Stoltz (Milton)
Hwt - Steve Platt (Shiloh)
3-A
TEAM PTS
Westminister 180
Ringold 134.5
Eagles Landing 121
Woodward Acad 115.5
Lakeview 101
Henry County 100
Dalton 95.5
Murray County 74.5
Dublin 72
North Hall 66
103 - Witt Durden (Dublin)
112 - Erin Cornell (Henry County)
119 - Rob Koehn (Ringold)
125 - Jason McMath (Ringold)
130 - Chris Padilla (Stockbridge)
135 - Jonathan Barge (Westminister)
140 - Robert Cox (Ringold)
145 - Michael Eason (Eagle's Landing)
152 - Jason Brown (Forsyth County)
160 - Ab Epps (Eagle's Landing)
171 - Ottie Pendleton (Westminister)
189 - Hosea Lampley (Dalton)
220 - Tommy Alexander (Lakeview-Ft Oglethorpe)
275 - Emarlos Leroy (Monroe-Albany)
2-A
TEAM PTS
Fitzgerald 133
Lovett 111
Johnson-Gainsville 97
Elbert County 94.5
Dacula 92.5
Cook County 87
Gainsville 83
Lumpkin County 81
Towers 81
Rockmart 71
103 - Rusty Phillips (Fitzgerald)
112 - Carlos Pettigrew (Cook County)
119 - Derrille Greene (Darlington)
125 - Neeko Jackson (Johnson-Gainesville)
130 - Damon DeLoach (Harris County)
135 - Adrian Robinson (Harris County)
140 - Tob Arnold (Rockmart)
145 - Alfonso Burris (Fitzgerald)
152 - Wilbur Holt (Cook County)
160 - Allen Jones (Johnson-Gainesville)
171 - Quinte Hancock (Gainesville)
189 - Brandon Warren (Towers)
220 - Lance Gray (Towers)
Hwt - Anson Stover (Johnson-Gainesville)
1-A
Jefferson 172
Armurchee 171.5
Oglethorpe County 142
Pacelli 128
Irwin County 113
Adairsville 97
E Laurens 95
Buford 81
Trion 72
Brookestone 68.5
103 - Eric Elrod (Adairsville)
112 - Bobby Smith (Adairsville)
119 - Shane Winters (Breman)
125 - Matt Shadix (Dawson)
130 - Scott Davidson (Armurchee)
135 - Hank Davis (Adairsville)
140 - Heath Bowman (Buford)
145 - Sean Daniels (Oglethorpe)
152 - John Adams (Brookestone)
160 - Ira Strickland (Irwin County)
171 - Bobby Malone (Pacelli)
189 - Daniel Hamby (Calhoun)
220 - Todd Samples (Jefferson)
275 - Sharmon Wright (Toombs)
Back to The Prep Page