Progresivní fobie - index

Časopis klubu LiQUID


ÚVODNÍK

Vítám vás u šestého čísla. Toto číslo je dalším mezníkem v historii Progresivní fobie. Jistě jste si všimli pozměněného loga a teď vám vrtá hlavou, co že je ten klub LiQUID. Vězte tedy, že tento literárně-kulturně-debatní klub byl založen 5.12.1998 zejména (nikoliv však jen) lidmi z okolí redakce PF. Je členem ASK. Vše o jeho aktivitách a cílech se dozvíte zde.

Chceme, aby PF nebyla jen pasivní částí klubu, naopak, začali jsme spolupracovat s mnoha zajímavými lidmi. Klub Leitnerova v Brně pořádá pravidelná měsíční setkání "začínajících i pokročilých literátů" nazvaná Píšete do šuplíku? Těm jsme nabídli publikaci jejich děl v našem časopise a první vlaštovkou je báseň Sarajevo. V lednu také zahajujeme v Brně také distribuci velmi zajímavého (tištěného) časopisu Ilúzia, který vzniká v Bratislavě. A do třetice všeho dobrého - rádi bychom vás upozornili na obnoveného Písmáka - zajímavý literární "workshop", rozhodně stojí za prohlédnutí.

Ale teď už k obsahu tohoto čísla - změnily se i některé rubriky. S rozeznáváním komentářů od fejetonů byly jen zbytečné problémy, vždyť na tom stejně nikomu nezáleží. Fejetony, komentáře i úvahy najdete v rubrice Komentáře. Knihomolna a Hudba splynuly v Kulturu - zde najdete také třeba i zprávu o filmovém festivalu B16. A konečně rubrika Počítače byla rozšířena na rubriku Věda, do které se kromě počítačů dá schovat i spousta jiných zajímavých článků.

Minule i předminule jsem sliboval cosi jako zhodnocení uplynulých měsíců a prognózu na příští. Dnes můžu všem zcela otevřeně říct, že z toho nebude nic, ale vůbec nic.

Pokud narazíte na nějakou chybu, ať technickou (nefunkční odkaz) nebo faktickou (nějaká ta lež...), napište nám a my (možná) chybu odstraníme. Pokud jde o věc rázu osobního a autor nemá e-mailovou adresu, pošlete zprávu jasně označenou na redakční adresu, my už ji tomu člověku doručíme. Příspěvky jsou vítány. Doufáme, že se vám toto číslo bude líbit a připomínáme, že nejnovější články (snažíme se, abychom aktualizovali stránky alespoň jednou za 10 dní, ale znáte to) naleznete zde. To je dnes vše - pusťte se do čtení!

MM