Reklam Vermek İçin Tıklayın

turkey21.gif (24185 bytes)

ahlogo12.jpg (8017 bytes)

avust21.gif (21290 bytes)

AVUSTURYALI TÜRKLERiN GÜÇLÜ SESi AVUSTURYA HABER GAZETESi

menu11.jpg (12667 bytes)

Türk Gazeteleri
HÜRRİYET
SABAH

MİLLİYET
RADİKAL
CUMHURİYET
TÜRKİYE
AKŞAM GAZETESİ

Siz

'inci
ziyaretçisiniz

Bize Mail

Bize Mail Atmak İçin Tıklayın

kika.jpg (18.157 bytes)

rekschei.jpg (9983 bytes) 

galaxy.jpg (10.829 bytes)

rekrom.jpg (12624 bytes)

AVUSTURYA'DA YILIN EN İLGİNÇ MAHKEMESİ!

manset.jpg (13.699 bytes) Avusturya'da 2000 yılının en ilginç basın davası bu hafta başlıyor. (Yorum) köşesinde " Erkek orospularından" örnekler veren İhsan Ekici' nin yazısına bir talip çıktı. Kendisinin " Erkek orospusu" idddiasına aday olduğunu savunan Atilla Dinçer isimli biri , 50 Bin Şilin tazminat alabilirim hevesiyle İhsan Ekici'ye dava açtı.

UMUDA YOLCULUK SINIRDA BİTTİ

GUMRUK.jpg (4.079 bytes) Altı çocuğunu Avusturya'dan Belçika'ya kaçak olarak götürmek isteyen 38 yaşındaki bir Türk vatandaşının " umuda yolculuğu" Almanya sınırına geldiğinde sona erdi. Belçika'da iltica eden ve Kürt olduğunu söyleyen 38 yaşındaki şahıs ve yaşları 6 ile 15 yaş arasında değişen 6 çocuğu sığınma yurduna alındı. Vorarlberg emniyet müdürü Elmar Marent, bir takside, Hörbranz otobanında yakalanan 7 kişinin 2 hafta Tirol'de müşahede altında tutulacağını ve daha sonra Türkiye'ye iyade edeceklerini söyledi.

HAVADA DEHŞET!..

ucak.jpg (13.258 bytes)

Alman charter firması Hapag-llyod havayollarına ait Airbus 310 tipi yolcu uçağı havada arızalandı ve Viyana, Schwechat havaalanına zorunlu iniş yaptı. Çarşamba günü saat 13.30 sularında meydana gelen olay sonucu havalimanına zorunlu iniş yapan uçağın arka tekeri patladı ve 10' u ağır 27 yolcu yaralandı. Yunanistan- Almanya seferini yapan A 310 yolcu uçağındaki arızanın pilot hatasından meydana geldiği duyuruldu.

AVUSTURYA DA SALLANDI:4.8

deprem.jpg (5.388 bytes) Avusturya'da 4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. 20 Yıl aradan sonra ilk defa bu kadar şiddetli bir deprem yaşayan Avusturyalılar sokaklara döküldü. Depremin meydana geldiği Baden ve Niederösterreich bölgelerinde can kaybı olmazken bazı evlerin hasar gördüğü ve maddı zararın büyük olduğu haber verildi.

BÜYÜK OPERASYON!

operasyon.jpg (10.329 bytes) Türk narkotik ekipleri , Avusturya polisiyle işbirliği yaptı. Türkiye'den Avusturya'ya eroin götüren bir şebekenin varlığını tespit eden polis, Istanbul ve Viyana'da aynı anda operasyon düzenledi. Viyana'da 104 kilogram eroin ve uyuşturucu satın almaya çalışan Herbert Lanzenberger kıskıvrak yakalandı. Operasyonun Istanbul bölümünde ise Mehmet Altındaş ile Osman Serbest gözaltına alındı. Uyuşturucunun sahibi olduğu bildirilen Cevdet Genç, Viyana'da polisinin elinden son anda kurtularak kayıplara karıştı. Viyana. Istanbul bağlantılı uyuşturucu operasyonunun bir ayağı da İsviçre, Almanya sınırındaki Avusturya'nın , Vorarlberg eyaletinde devam ettirilidi. Verilen bilgilere göre 35 Türk vatandaşı kaçakçılık ve uyuşturucu satmak iddiasıyla gözaltına alındılar.

BERLİN'DE KIYAMET ALAMETLERİ!...

berlin.jpg (16.043 bytes) Viyana'daki dans şölenini izledikten hemen sonra, Almanya'nın başkentindeki tecnho 2000 adı verilen karnavala gittim. Daha şehre girer girmez Türklerin ilk tepkileri şu oldu: "Amanııın gıyametin alametleri başladı!..." 3 Milyon kişilik bir kortejden oluşan çılgın insanları görünce "Ben de aynı duygulara kapılmadım" desem yalan olur!..Millet dağıtmış. Ellerinde içki şişeleri, " Kör tuttuğunu" misali!.. Vah vaaaahh! Bu ne hal yauuw!.... Walla kıyamet kopacak!.." Mahşeri kalabalığa bakarken atalarımızın meşhur bir sözü aklıma geldi: Tabi, insanın " Tuzu kuru olursa!..." Milletde dert yok, tasa yok. Onlar eğlenmesinde, ben mi eğleneyim?.. Sahi yaa!. Ben niye eğlenmiyorum?.. Hem eğleneyim hem de sizin için fotoğraflar çekeyim...

AVRUPA TATİLE ÇIKTI.

ucus.gif (10.216) Tatil zamanı geldi. Avrupa güneye taşınıyor. Avusturya'nın Başkenti Viyana havaalanı tıklım tıklım. Avusturyalılar başta Akdeniz ülkeleri olmak üzere deniz ülkelerine akın ediyorlar. Sadece Havayolu ile Bir günde 80 Bin turist ülkeden çıkış yaptı.Türkiye'de Avusturyalıların tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Gurbetçilerimizin de tatile çıkmaları, Avrupanın en büyük havaalanlarını dahi felç etdi.

DEMİRYOLU İŞÇİLERİ GREVE GİDİYOR.

ddy.jpg (15.070 bytes) Avusturya Parlamentosu emeklilik reformunu kabul etdi. Yeni kanuna karşı çıkan Demir Yolları çalışanları 30 yıl aradan sonra ilk defa uyarı grevi yaptı. Sendika yetkilileri greve hazırlandıklarını açıkladılar. Yeni yasaya göre erken emeklilik için baçvuru yaşsınırları kadınlarda 55, erkekler de ise 57 olarak belirlendi. 65 Yaşını doldurmayan erkeklerin emekliliği haketmediği Avusturya'da kadınlar için normal emeklilik yaşı 60. Demiryolları çalışanlarının grevle tepki gösterdiği yeni yasa yürürlüğe girdi. Türk işçileri ise grev yapan demiryolları işçilerini desteklediklerini belirttiler ve " Bizi çalıştırıp posamızı çıkartıyorlar. Hastalanıp çalışamaz duruma gelince de emeklilik hakkımızı vermiyorlar" şeklinde kırgınlıklarını dile getirdiler.

HOLDİNG VURGUNU

Avusturya’da “ kar ortaklığı” vaadi ile vatandaşlarımızdan para toplayan Holdingler can yakmaya devam ediyor. AKSARAY HOLDİNG adlı bir kuruluşa 60 Bin Alman Markı Yatıran Soysal ailesi paralarını geri alamıyorlar. Devamı için tıklayınız.

AVUSTURYA’DA KAÇAKLARA AF GELDİ

tstrasser.jpg (2956 bytes)

Avusturya içişleri Bakanı Ernst Strasser kaçak olarak çalışan işçilerin yasallaştırılacağını duyurdu. Bakan ülkede yasal olarak oturma müsadesi olan her yabancıdan ayrıca çalışma izni istenmeyeceğini söyledi. Devamı için tıklayın.

KİLİSELERDEN KAÇIŞ BAŞLADI!

kilise.gif (43.841 bytes) Katoliklerin en katısı olarak bilinen Avusturya'da insanlar kiliseye sırt çevirmeye başladılar. Sadece Vorarlberg eyaletinde yaklaşık 1000 katoliğin kiliseden kaydını sildirdiği açıklandı.Kiliseye doğduğu günden itibaren otomatik olarak kaydı yapılan her Hıristiyan aylık aidat ödemek zorunda. Yapılan araştırmalar; kiliselerden kaçışın sebebi olarak birinci sırada aidat ödemek istemeyenlerin yer aldığını ortaya çıkartdı. Kiliseden kaydını sildirmek, katolikler için bu dinden de çıkmak anlamına geldiği için Avusturyalıların dinsizliğe yömeldiği düşüncesi ağır basıyor. Kiliselerden kaydını sildirenlerin Avusturya genelinde 100 binleri bulması, papazları çare arayışına sürükledi. Papaz ve rahibelerin ınter-net de chat odalarına girerek insanlara dini sevdirmeye çalıştığı gözleniyor.

AVUSTURYA HABER 3 YASINDA

gece.jpg (11.125 bytes)

Ülkenin gelmiş geçmiş en uzun ömürlü Türkçe gazetesi AVUSTURYA HABER 3 yaşina girdi. Avusturya ve Türk Halkları arasında köprü olan gazetemizin yaşgününü okuyucularımızla birlikte kutladık. Devamı için tıklayın.

YORUM

ihsan.jpg (5880 bytes)

İhsan Ekici

TÜRK DERNEKLERİ NEDEN UYUYORSUNUZ?..

Avusturya'da yaklaşık 800 bin yabancı çalışıyor.Bunların 200 Bini Türk. Bu ülkede yabancılar için ayrıcalıklı kanunların çıkartılmaya başlaması hepimizi üzmeye başladı. 200 Bin Türkün tamamına yakını herhangi bir Türk derneğine üye. Bunlar genelde dini cemaatler ama tabii sosyal ve kültürel amaçlı derneklerde var. Vatandaşımızın bir çok hakkı çiğnenirken hiç bir dernek tepki gösterme yiğitliğini gösteremedi. Mileltin çocuk paraları kesilir, derneklerden " Tık" yok. Aile birleşimi engellenir, bizimkiler yine sessiz. Yahu!.. demokrasinin böylesine güzel işlediği bir ülkede hak aranmazsa nerede arayacağız , bilmem ki!.. Devamı için tıklayınız.

   

TÜRKİYE'DE DÖNEN DEVLET-MAFYA- POLİTİKACI ÜÇGENİNİN OLUŞTURDUĞU İĞRENÇ DOLAPLARA IŞIK TUTAN HARİKA BİR YAZI DİZİSİ. MİT GÖREVLİSİ MEHMET EYMÜR'ÜN KALEMİNDEN " UYUŞTURUCUDAN SUSURLUĞA"

Reklam Vermek İçin Tıklayın

Designed By Inspiration Web Design 2000