Reklam Vermek İçin Tıklayın

turkey21.gif (24185 bytes)

ahlogo12.jpg (8017 bytes)

avust21.gif (21290 bytes)

AVUSTURYALI TÜRKLERiN GÜÇLÜ SESi AVUSTURYA HABER GAZETESi

menu11.jpg (12667 bytes)

Türk Gazeteleri
HÜRRİYET
SABAH

MİLLİYET
RADİKAL
CUMHURİYET
TÜRKİYE
AKŞAM GAZETESİ

Siz

'inci
ziyaretçisiniz

Bize Mail

Bize Mail Atmak İçin Tıklayın

rekkika.jpg (17264 bytes)

rekschei.jpg (9983 bytes) 

rekgalk.jpg (10223 bytes)

rekrom.jpg (12624 bytes)

KİLİSELERDEN KAÇIŞ BAŞLADI!

kilise.gif (43.841 bytes) Katoliklerin en katısı olarak bilinen Avusturya'da insanlar kiliseye sırt çevirmeye başladılar. Sadece Vorarlberg eyaletinde yaklaşık 1000 katoliğin kiliseden kaydını sildirdiği açıklandı.Kiliseye doğduğu günden itibaren otomatik olarak kaydı yapılan her Hıristiyan aylık aidat ödemek zorunda. Yaoılan araştırmalar; kiliselerden kaçışın sebebi olarak birinci sırada aidat ödemek istemeyenlerin yer aldığını ortaya çıkartdı. Kiliseden kaydını sildirmek, katolikler için bu dinden de çıkmak anlamına geldiği için Avusturyalıların dinsizliğe yömeldiği düşüncesi ağır basıyor. Kiliselerden kaydını sildirenlerin Avusturya genelinde 100 binleri bulması, papazları çare arayışına sürükledi. Papaz ve rahibelerin ınter-net de chat odalarına girerek insanlara dini sevdirmeye çalıştığı gözleniyor.

TATİL İÇİN BANKO TÜRKİYE

turizm.jpg (10.932 bytes) Avusturya basını ve AB'nin yaptığı tüm anti propagandalara rağmen Avusturyalıların büyük bölümü bu yıl da tatil için Türkiye'yi tercih etdiler. Viyana Turizm bürosundan verilen bilgilere göre bu yaz 305 bin Avusturyalı Türkiye'da tatil yapacak. Tatilini, her yil Türkiye'de geçiren Bregenzli Christina Auberger, " Türkiye hakkında çıkartılan kasıtlı haberler beni ilgilendirmiyor" diyerek tatil için hazırlıklarını tamamladığını ve Side'de 3 hafta tatil yapacağını söyledi. Avusturya'nın en büyük tur operatötü olan va Dr. Cem Kınay'ın sahibi olduğu GULLET REISEN yetkilileri de , Türkiye'yi tercih eden Avusturyalı turist sayısında azalma olmadığını aksine bu yıl rezervasyonların arttığını söylediler.

300 BİN KİŞİ DANS EDECEK!

a2.jpg (16.720 bytes) Dünyanın dört bit yanından Viyana'ya akın eden insanlar çılgınca dans etmek için Birleşmiş Milletler Teşkilatının önünde toplanmaya başladı. Techno 200 dans şenlikleri Cumartesi günü başlıyor ve iki gün sürecek. Alkolün su gibi akacağı eğlenceler sırasında olay çıkmaması için toplam 1.400 güvenlik görevlisi çalışacak.Devamı için tıklayın.

KATİL KÖPEKLERE YASAK GELDİ!

yasak.jpg (11.425 bytes) Hamburg'da 6 yaşındaki bir Türk çocuğunun boğazını parçalayarak öldüren Pitbull cinsi köpeklerin Avusturya'da beslenmesı yasaklandı. Sadece başkent Viyana'da 100'den fazla Pitbull cinsi köpeğin yaşadığını belirten yetkililer geçen yıl 2 Bin 900 kişinin köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralandıklarını söylediler. Devamı için tıklayın.

NİHAYET ! HAKLARIMIZI ALACAĞIZ

haberr1.jpg (10722 bytes) Avrupa’da yaşayan Türkler müjde!..Avrupa Adalet Divanı, AB’ye üye ülkelerde evlenmeden sadece hayat arkadaşı olarak yaşayan Türklerin de 1/80 Ortaklık Anlaşması kararlarından yararlanabileceğini ve çalışma izni alabileceğini hükme bağladı. Bu kararla Avusturya ve AB ülkelerinde yaşayan Türkler hangi hakları kazandı?Devamı için tıklayın.

EMEKLİLER KIZGIN

emek.jpg (12.260 bytes)

Emeklilik için başvuru yaşsınırının kadınlarda 55 erkeklerde ise 57 olması emekli adaylarını kızdırdı. Devamı için tıklayın.

İNANILMAZ CEZA !

ceza.jpg (5706 bytes)

Avusturya'nın Feldkirch şehrinde otomobilini yanlış yer park eden Türk kızı Nuray Öztonga'ya 769 bin 100 Şilin park cezası geldi. Polis , Nuray'a gönderdiği mektupta para cezasını ödemez ise 2,5 yıl hapis cezasına çarptırılacağı uyarısında bulundu. 

KIZLAR İSYANDA

necla.jpg (11.236 bytes)

Avusturya’da yaşayan bekar Türk kızları isyan ediyor. Evlenecekleri erkekleri Avusturya’dan seçmek zorunda bırakıldıklarını belirten genç kızlarımız, “Kocalarımızı istediğimiz ülkelerden seçme özgürlüğümüz var. Ama Avusturya’daki aile birleşimi kanunu bu hakkımızı gasp ediyor “ şeklinde sert tepki gösterdiler.Devamı için tıklayın.

HOLDİNG VURGUNU

Avusturya’da “ kar ortaklığı” vaadi ile vatandaşlarımızdan para toplayan Holdingler can yakmaya devam ediyor. AKSARAY HOLDİNG adlı bir kuruluşa 60 Bin Alman Markı Yatıran Soysal ailesi paralarını geri alamıyorlar. Devamı için tıklayınız.

AVUSTURYA’DA KAÇAKLARA AF GELDİ

tstrasser.jpg (2956 bytes)

Avusturya içişleri Bakanı Ernst Strasser kaçak olarak çalışan işçilerin yasallaştırılacağını duyurdu. Bakan ülkede yasal olarak oturma müsadesi olan her yabancıdan ayrıca çalışma izni istenmeyeceğini söyledi. Devamı için tıklayın.

AVUSTURYA HABER 3 YASINDA

th3yas.jpg (6496 bytes)

Ülkenin gelmiş geçmiş en uzun ömürlü Türkçe gazetesi AVUSTURYA HABER 3 yaşina girdi. Avusturya ve Türk Halkları arasında köprü olan gazetemizin yaşgününü okuyucularımızla birlikte kutladık. Devamı için tıklayın.

500 ŞİLİN İÇİN 7,5 YIL HAPİS YATACAK

42 Yaşındaki işsiz Türk 500 Şilin borç istediği bahis bürosundan (Wettbüro) “ ret” cevabı alınca , 19 yaşındaki oğluyla birlikte gaz tabancasını çekip büroyu soydu. Viyana’da yargılanan Fikret D. isimli Türk 7,5 yıl hapse mahküm edildi.Devamı için tıklayın.

YORUM

ihsan.jpg (5880 bytes)

İhsan Ekici

TÜRK DERNEKLERİ NEDEN UYUYORSUNUZ?..

Avusturya'da yaklaşık 800 bin yabancı çalışıyor.Bunların 200 Bini Türk. Bu ülkede yabancılar için ayrıcalıklı kanunların çıkartılmaya başlaması hepimizi üzmeye başladı. 200 Bin Türkün tamamına yakını herhangi bir Türk derneğine üye. Bunlar genelde dini cemaatler ama tabii sosyal ve kültürel amaçlı derneklerde var. Vatandaşımızın bir çok hakkı çiğnenirken hiç bir dernek tepki gösterme yiğitliğini gösteremedi. Mileltin çocuk paraları kesilir, derneklerden " Tık" yok. Aile birleşimi engellenir, bizimkiler yine sessiz. Yahu!.. demokrasinin böylesine güzel işlediği bir ülkede hak aranmazsa nerede arayacağız , bilmem ki!.. Devamı için tıklayınız.

   

TÜRKİYE'DE DÖNEN DEVLET-MAFYA- POLİTİKACI ÜÇGENİNİN OLUŞTURDUĞU İĞRENÇ DOLAPLARA IŞIK TUTAN HARİKA BİR YAZI DİZİSİ. MİT GÖREVLİSİ MEHMET EYMÜR'ÜN KALEMİNDEN " UYUŞTURUCUDAN SUSURLUĞA"

Reklam Vermek İçin Tıklayın

Designed By Inspiration Web Design 2000